Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


< návrat zpět

školní parlament rss

Zahradní slavnost 2023

Dne 22. června se konala již tradiční zahradní slavnost. Byli jsme rádi, že jsme se opět mohli sejít v hojném počtu.

 

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.6.2023 15:38  •  Přečteno: 360x

Den bez batohů a tašek 2023

22. června 2023 jsme my, školní parlament, již po druhé pořádali Den bez batohů a tašek. Letos jsme se rozhodli zapojit žáky celé naší základní školy.

 

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 23.6.2023 14:39  •  Přečteno: 249x

Sedmá schůze školního parlamentu 22/23

Ve středu 21. 6. 2023 jsme se sešli na poslední schůze školního parlamentu v tomto školním roce. Museli jsme ještě doladit dvě akce, které nás čekali ve čtvrtek 22. června 2023. První z nich byla naše akce Den bez batohů a tašek a druhou pak hry školního parlamentu v rámci Zahradní slavnosti. Tak snad se nám to povede. Usmívající se

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 21.6.2023 14:31  •  Přečteno: 152x

Šestá schůze školního parlamentu 22/23

Na dnešní schůzi se nejprve vybraní parlamentáři domluvili na termínu, kdy si přijdou nacvičit prezentaci na setkání parlamentů Prahy 4, aby na setkání byli řádně připraveni. Snad se nám vše úspěšně povede.

 

Pak jsme začali vymýšlet soutěžní stanoviště na Zahradní slavnost. Celkem jich bude osm. Část soutěží bude zaměřena na odpovědnou spotřebu v rámci Světové školy.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 1.6.2023 9:16  •  Přečteno: 173x

Pátá schůze školního parlamentu 22/23

Na této schůzce jsme se domluvili, kdo půjde na setkání parlamentů Prahy 4, které se bude konat na ZŠ Bítovská. Také jsme mluvili o tom, co vše bude uvedené v prezentaci, kterou na tomto setkání žáci předvedou.

 

Dále jsme si upřesnili datum Dne bez tašek a batohů a datum tradiční Zahradní slavnosti, na které budou parlamentáři opět připravovat soutěže pro ostatní žáky školy a další návštěvníky. Obojí se bude konat ve čtvrtek 22.6.2023.

 

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 29.4.2023 9:12  •  Přečteno: 131x

Čtvrtá schůze školního parlamentu 22/23

30.4.2023 se konala další schůze parlamentu. Parlamentáři se dozvěděli, že se v červnu uskuteční setkání parlamentů z Prahy 4. Přečetli jsme si celý harmonogram akce a bylo potřeba rozhodnout, kdo se tohoto setkání zúčastní. Můžou jít totiž maximálně 3 žáci. Dohodli jsme se, že si to nechají všichni projít hlavou, protože s celou záležitostí je spojena spousta práce.

 

Také jsme již začali přemýšlet o soutěžích, které parlament zajistí v rámci zahradní slavnosti.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 3.4.2023 14:30  •  Přečteno: 161x

Barevný týden

V tomto týdnu proběhla na naší škole akce s názvem Barevný týden.

  

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 3.3.2023 11:41  •  Přečteno: 365x

Druhá a třetí schůze školního parlamentu 22/23

Na konci ledna a v polovině února se konaly další schůze školního parlamentu. A co jsme probírali?

 

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 21.2.2023 16:27  •  Přečteno: 259x

První schůze školního parlamentu 22/23

V říjnu proběhla první schůzka, na které si noví parlamentáři převzali z rukou paní ředitelky jmenovací dekret člena školního parlamentu. Ostatní členové mají své již z předchozích let.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 21.11.2022 12:00  •  Přečteno: 211x

Zahradní Slavnost 2022

Dne 23. června se po dvou letech odmlky konala již tradiční zahradní slavnost. Byli jsme rádi, že jsme se konečně mohli v hojném počtu opět sejít.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 30.6.2022 12:47  •  Přečteno: 532x

Den bez batohů a tašek

V úterý 21. 6. 2022 se na naší škole konal Den bez batohů a tašek. Úkolem žáků bylo, aby si v tento den přinesli své školní potřeby v čemkoliv jiném, než je běžně nosí. A že bylo na co se dívat. Žáci se celkem vyřádili a přinesli/přivezli si své věci v roztodivných zavazadlech. K vidění byly např. sekačky na trávu, kolečko, taburet, odpadkový koš, futrály na hudební nástroje, dětská nákladní auta, sušáky na prádlo, nákupní vozíky, hrnce a spoustu dalších.

 

Žáci čtvrtých až devátých tříd si první vyučovací hodinu, pod dohledem svých parlamentářů, zvolili spolužáka, který měl nejoriginálnější náhradní zavazadlo, a ten ho pak na začátku druhé vyučovací hodiny na nádvoří školy předvedl odborné porotě složené z řad netřídních učitelů. Vše se odehrávalo pod dohledem ostatních žáků, učitelů i vedení školy.

 

Byl to velký boj a porota neměla rozhodování vůbec lehké. Nakonec se na třetím místě umístil Matěj Pásek ze Z9B s taburetem. Druhé místo obsadila Lucie Ihringová ze Z6B s odpadkovým košem a první místo s největším počtem hlasů od poroty získala Lucie Kňourková ze Z6B se svým stavebním kolečkem.

 

Děkujeme všem za účast.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 29.6.2022 15:46  •  Přečteno: 699x

Pátá a šestá schůze školního parlamentu

Na posledních dvou schůzích projednával parlament dvě nadcházející akce: Den bez tašek a batohů a soutěže na Zahradní slavnost. Každý z parlamentářů dostal na starost nějaký úkol. Jak se vše nakonec povede se dozvíte po skončení jednotlivých akcí.

 

Také se projednávala vybraná zvonění jednotlivých tříd. Něterá se budou hrát až přístí školní rok, protože už je málo času do konce školního roku. Letos tedy stiheme ještě odehrát zvonění tříd Z9A, Z9B, Z7 a Z8B.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 20.6.2022 11:45  •  Přečteno: 498x

Čtvrtá schůze školního parlamentu 21/22

Na této schůzi jsme opět projednávali zvonění. Některé třídy bohužel stále ještě nemají vybráno a tak jsme se domluvili, že to do úterý parlamentáři daných tříd napraví a předají názvy písní naší výborné hlavní spojce, kterou je Maruška z 8. třídy. Snad to již bude kompletní a budeme moci vytvořit rozpis. Je možné, že celou akci budeme muset přesunout i do dašlího školního roku a tak budou mít přednost zvonění našich deváťáků.

Parlamentáři se na této schůzi shodli, že bohužel nezvládnou připravit akci Den naruby do konce tohoto školního roku. Nevadí, třeba se to podaří příští školní rok.

Vymysleli ale jinou akci, která je méně náročná na přípravu. Do té by chtěli zapojit i zbytek tříd na ZŠ, a také celou naší SŠ. Ale o tom až někdy v dalším článku :-)

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 12.5.2022 16:00  •  Přečteno: 540x

Třetí schůze školního parlamentu 21/22

V tomto měsíci se scházíme již po druhé. Projednáváme, jak se dařilo vybírat písničku na zvonění. Někteří parlamentáři bohužel ještě písničku nenapsali do připraveného souboru na TEAMS a někteří ji ještě stále nemají ani vybranou. Do příští schůzky snad vše napraví.

Předseda školního parlamentu také navrhl, zda bychom mohli uspořádat Den naruby, který byl v plánu ještě před tím, než začalo uzavření škol kvůli Covidu ve školním roce 2019/2020. Jedná se o to, že by v ten den místo učitelů učili děti a možná by se k tomu přidalo ještě něco další. To ale musíme teprve promyslet. Žáci provedou průzkum mezi vyučujícími, zda by se rádi této akce zúčastnili. A aby se jednoho učitele neptalo více žáků, tak se parlamentáři domluvili, kdo se koho bude ptát. Výsledek pak mají opět zapsat do připravené tabulky v TEAMS. 

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 28.3.2022 15:41  •  Přečteno: 396x

Druhá schůze školního parlamentu 21/22

Po delší odmlce, z důvodu covidových opatření, se konečně opět mohl sejít školní parlament. A co se na setkání dělo?

Nejprve jsme se hned domluvili na dalším termínu schůzky. Poté se žáci dozvěděli, že byl na TEAMS vytvořen nový tým s názvem Školní parlament, kam můžou psát různé příspěvky a vkládat soubory, které se budou týkat aktuálních akcí. Žáci také byli informováni, aby se alespoň 1x týdně do tohoto týmu podívali. Jak to vše bude fungovat, ukáže až čas.

Nakonec jsme projednávali akci zvonění pro třídu. Každá třída si má vybrat formou návrhů a losování písničku, kterou budou chtít zahrát jako zvonění. Název vybrané písně, jejího interpreta a čas, od kdy se má hrát, musí pak parlamentáři napsat do připravené tabulky v souborech našeho týmu. Jak to vše zvládli, se dozvíte v dalším příspěvku.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 7.3.2022 16:40  •  Přečteno: 298x

Strana:  1 2 3 4 5 6   další »
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent