Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


< návrat zpět

školní parlament rss

Čtvrtá schůze školního parlamentu 21/22

Na této schůzi jsme opět projednávali zvonění. Některé třídy bohužel stále ještě nemají vybráno a tak jsme se domluvili, že to do úterý parlamentáři daných tříd napraví a předají názvy písní naší výborné hlavní spojce, kterou je Maruška z 8. třídy. Snad to již bude kompletní a budeme moci vytvořit rozpis. Je možné, že celou akci budeme muset přesunout i do dašlího školního roku a tak budou mít přednost zvonění našich deváťáků.

Parlamentáři se na této schůzi shodli, že bohužel nezvládnou připravit akci Den naruby do konce tohoto školního roku. Nevadí, třeba se to podaří příští školní rok.

Vymysleli ale jinou akci, která je méně náročná na přípravu. Do té by chtěli zapojit i zbytek tříd na ZŠ, a také celou naší SŠ. Ale o tom až někdy v dalším článku :-)

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 12.5.2022 16:00  •  Přečteno: 30x

Třetí schůze školního parlamentu 21/22

V tomto měsíci se scházíme již po druhé. Projednáváme, jak se dařilo vybírat písničku na zvonění. Někteří parlamentáři bohužel ještě písničku nenapsali do připraveného souboru na TEAMS a někteří ji ještě stále nemají ani vybranou. Do příští schůzky snad vše napraví.

Předseda školního parlamentu také navrhl, zda bychom mohli uspořádat Den naruby, který byl v plánu ještě před tím, než začalo uzavření škol kvůli Covidu ve školním roce 2019/2020. Jedná se o to, že by v ten den místo učitelů učili děti a možná by se k tomu přidalo ještě něco další. To ale musíme teprve promyslet. Žáci provedou průzkum mezi vyučujícími, zda by se rádi této akce zúčastnili. A aby se jednoho učitele neptalo více žáků, tak se parlamentáři domluvili, kdo se koho bude ptát. Výsledek pak mají opět zapsat do připravené tabulky v TEAMS. 

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 28.3.2022 15:41  •  Přečteno: 11x

Druhá schůze školního parlamentu 21/22

Po delší odmlce, z důvodu covidových opatření, se konečně opět mohl sejít školní parlament. A co se na setkání dělo?

Nejprve jsme se hned domluvili na dalším termínu schůzky. Poté se žáci dozvěděli, že byl na TEAMS vytvořen nový tým s názvem Školní parlament, kam můžou psát různé příspěvky a vkládat soubory, které se budou týkat aktuálních akcí. Žáci také byli informováni, aby se alespoň 1x týdně do tohoto týmu podívali. Jak to vše bude fungovat, ukáže až čas.

Nakonec jsme projednávali akci zvonění pro třídu. Každá třída si má vybrat formou návrhů a losování písničku, kterou budou chtít zahrát jako zvonění. Název vybrané písně, jejího interpreta a čas, od kdy se má hrát, musí pak parlamentáři napsat do připravené tabulky v souborech našeho týmu. Jak to vše zvládli, se dozvíte v dalším příspěvku.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 7.3.2022 16:40  •  Přečteno: 7x

První schůze školního parlamentu 21/22

Na první schůzce byl všem novým členům předán jmenovací dekret a to přímo paní ředitelkou. Dále se všichni členové seznamovali s právy a povinnostmi školního parlamentu. Potřebovali jsme také obsadit důležité funkce jako předseda, místopředseda, zapisovatel a rychlá spojka. A na závěr měli již parlamentáři možnost sdělit, zda je v jejich třídách něco trápí, zda je něco potřeba opravit, atd. Podněty jsme předali dále a na příští schůzi si řekneme výsledek.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 25.11.2021 15:14  •  Přečteno: 169x

Školní parlament 2021/2022

I v letošním školním roce bude na naší škole fungovat školní parlament. Právě teď si každá třída od 4. do 9. ročníku volí své zástupce. Jakmile budou všichni zvoleni, proběhne jmenování nových členů a první společná schůze. O všem vás budeme i nadále informovat.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 21.9.2021 12:55  •  Přečteno: 235x

Aktuality ze školního parlamentu 4/2020

Naše plánovaná akce bohužel nemohla proběhnout. Školy byly uzavřeny, žáci a učitelé se rozprchli do svých domovů a komunikovali spolu pouze na dálku. Ale nápad pořád zůstává. Doufáme tedy, že akci uspořádáme příští školní rok. Už víme jak na to, tak by to mělo být pro nás jednodušší.

Váš školní parlament se loučí a těší se na další školní rok

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.6.2020 13:00  •  Přečteno: 430x

Aktuality ze školního parlamentu 3/2020

Akce „Den na ruby“ už začíná mít stále konkrétnější a konkrétnější obrysy. Vše už je s vyučujícím skoro dojednáno a všichni už se těší. Je stanoveno i konkrétní datum a to 25.3.2020.

 

Do akce se zapojí i naše školní jídelna a připraví žákům i jídlo na ruby. Jak to konkrétně bude vypadat, na to si musíte počkat až na onen den. Bude to pro všechny překvapení.

 

Ještě dumáme nad něčím dalším, čím bychom tento den oživili. Nápadů je několik, tak uvidíme, který uspěje.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 28.2.2020 14:58  •  Přečteno: 331x

Aktuality ze školního parlamentu 2/2020

Žáci stále pracují na akci, kterou chceme uspořádat co nejdříve. Je u toho hodně chození za vyučujícími a zjišťování, zda se k akci připojí. Většina nadšeně souhlasí. Však kdo by nechtěl, aby za něho aspoň na jeden den učili žáci? Aby si vyzkoušeli, jaké to je v roli učitele?

 

A to je ta naše akce – „Den na ruby“. Žáci budou učit učitele a své ostatní spolužáky. Za jednu vyučovací hodinu se jich vystřídá nejvýše pět a takto to bude každou vyučovací hodinu v jednom dni. Kdy to bude, to musíme ještě doladit a třeba k tomu ještě něco vymyslíme.

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 31.1.2020 13:56  •  Přečteno: 348x

Aktuality ze školního parlamentu 1/2020

Od začátku roku proběhly již tři schůze školního parlamentu. Zatím se nic zásadního neprojednávalo, spíše se žáci, hlavně noví členové, seznamovali s chodem tohoto orgánu. Ze schůzek ale vzešel návrh na jednu akci, kterou se budeme snažit uskutečnit. A o čem to bude? To se nechte překvapit. Usmívající se

 

Váš parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 19.12.2019 8:21  •  Přečteno: 528x

Jmenování nových členů školního parlamentu

Během měsíce září proběhly ve všech 4.-9. třídách volby do školního parlamentu. Některé třídy byly spokojené se svými zástupci v loňském školním roce, a ti proto byli zvoleni znovu. Jiné třídy si zvolily nové zástupce a čtvrté třídy si volily své zástupce vůbec poprvé.

 

Po volbě následovalo jmenování nových členů školního parlamentu, které provedla paní ředitelka. Na to, jak to probíhalo, se můžete podívat na fotkách níže.

Váš parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 1.11.2019 8:18  •  Přečteno: 424x

Společenský den 2019

V pondělí 17. 6. 2019 proběhl na naší základní škole Společenský den, který uspořádal Školní parlament. Zúčastnili se ho žáci od 4. do 9. tříd, kteří měli za úkol přijít do školy společensky oblečeni.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.6.2019 16:02  •  Přečteno: 654x

Zahradní slavnost 2019

Dne 18. června 2019 se konala již tradiční zahradní slavnost. Jako každý rok také probíhal běh pro Petera v několika kategoriích.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.6.2019 14:36  •  Přečteno: 622x

Slavnostní otevření "Stezky za sportem"

V pátek 7. 12. 2018 nastalo již dlouho očekávané slavnostní otevření workoutového prvku „Stezka za sportem“. Vybudovat tento základ pro workautové aktivity nám umožnilo vítězství v soutěžním projektu Lepší místo ve škole, jehož jsme se zúčastnili v minulém školním roce.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 18.12.2018 16:54  •  Přečteno: 755x

Setkání parlamentů Prahy 4

Setkání parlamentů Prahy 4

V květnu letošního školního roku se uskutečnilo setkání školních parlamentů, které působí na Praze 4. Setkání proběhlo ve velkém sále Nuselské radnice, kde zástupci některý školních parlamentů prezentovali ostatním, jak funguje zrovna ten jejich a co všechno pro školu dělají.

 

Naše škola také prezentovala a našimi zástupci byli Anna Měšťánková (Z4A), Sára Kamišová (Z6A) a Sára Zikanová (Z9). Vystoupení se jim i přes počáteční nervozitu velice povedlo a skvěle naši školu reprezentovali. Také získali mnoho nápadů od ostatních prezentujících škol, které třeba využijí pro zlepšení našeho školního parlamentu.

J. Králová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 27.6.2018 22:33  •  Přečteno: 736x

Zahradní slavnost 2018

Dne 19. června se konala již tradiční zahradní slavnost, která byla letos ještě spojena s 25. výročím založení střední školy.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 27.6.2018 21:05  •  Přečteno: 972x

Strana:  1 2 3 4 5   další »
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent