Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Světová škola rss

První schůzka týmu Světová škola 22/23

Na počátku listopadu se konala první schůzka Týmu Světové školy v tomto školním roce.

 

Věnovali jsme se zhodnocení loňského školního roku a plánům na letošní školní rok. Probírali jsme také možná nová témata pro tento školní rok a časový harmonogram tradičních akcí.

 

Zvládli jsme již Výstavu na stromech a listopadové Pečení pro Petera.

K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 13.12.2022 9:26  •  Přečteno: 60x

Pečení pro Petera

Ve středu 16. 11. 2022 proběhlo tradiční Pečení pro Petera. Akce vzbudila velký zájem mezi pekařkami i nakupujícími. Bylo vyprodáno do 15 minut.

 

Všem účastníkům moc děkujeme. Zisk poputuje na úhradu školného pro Petera.

K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 13.12.2022 9:21  •  Přečteno: 74x

Zahradní Slavnost 2022

Dne 23. června se po dvou letech odmlky konala již tradiční zahradní slavnost. Byli jsme rádi, že jsme se konečně mohli v hojném počtu opět sejít.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 30.6.2022 12:47  •  Přečteno: 272x

Jsme stále světoví

V úterý 15. 6. 2022 se nám podařilo úspěšně projít auditem organizace Člověk v tísni, který nás opravňuje k užívání titulu Světová škola i v dalších letech. Více informací si můžete přečíst v Auditové zprávě, která je přiložena k tomuto článku.

 

Děkuji Týmu Světové školy za skvělou práci

K. Měšťánková

 

 

 Auditová zpráva 2022  175 kB
 pdf
     

certifikat_svetova_skola

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 23.6.2022 21:37  •  Přečteno: 286x

Odpovědná spotřeba očima dětí z naší MŠ

Studentky 2. ročníku oboru sociální péče uspořádaly akci k tématu odpovědná spotřeba pro naše nejmladší děti v MŠ.

 

Společně s dětmi si povídaly o plýtvání potravinami, recyklaci a dalších tématech globálního rozvojového vzdělávání. Studentky si pro děti připravily zábavné aktivity a pracovní listy.

 

Společně strávené chvíle byly prima pro všechny zúčastněné.

K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 23.6.2022 21:30  •  Přečteno: 274x

Šestá schůzka týmu Světová škola

V úterý 7. 6. 2022 se konala poslední schůzka Týmu Světové školy v tomto školním roce.

 

Na schůzce jsme tentokrát přivítali dva vzácné hosty. Jedním z nich byla paní ředitelka, která dlouhodobě podporuje náš školní projekt v oblasti globálního rozvojového vzdělávání. Dalším vzácným hostem je náš přítel a partner v projektu Phanuel Oswetho ze společnosti Afrika Africe. Phanuel nám vyprávěl o životě v Keni, o Peterovi i o své životní cestě a dalších tématech, která studenty zajímala.

 

Na schůzce jsme dále „doladili“ organizaci aktivit GRV během Zahradní slavnosti.

 

Všichni jste srdečně zváni na Běh pro Petera, Pečení pro Petera, Bazar knížek, soutěže k tématu odpovědná spotřeba a další....

K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 15.6.2022 8:40  •  Přečteno: 289x

Pečení pro Petera

V pátek 13. 5. 2022 se konalo již tradiční Pečení pro Petera. Zájem o pečivo byl opět velký a na nedostatek pekařů jsme si také nemohli stěžovat. Tentokrát se do pečení zapojila i žákyně z 2. stupně naší ZŠ a kluci ze střední školy.

 

V prodeji se objevilo bezlepkové i veganské pečivo. Všem, kteří upekli nebo nakoupili, moc děkujeme. Díky Vám jsme vybrali rekordní částku 5 117 Kč, která bude věnována na Peterovo studium. Poslední Pečení pro Petera v tomto školním roce proběhne na Zahradní slavnosti 23. 6. 2022.

Tým Světové školy

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 13.5.2022 13:27  •  Přečteno: 202x

Bazar knížek

V úterý 10. 5. 2022 se konal na naší škole první charitativní bazárek knížek. S nápadem uspořádání bazárku přišli členové týmu Světové školy. Další využití knížek nám skvěle zapadá do tématu, které jsme si vybrali pro letošní rok – odpovědná spotřeba. Do bazárku přispívali knihami žáci a učitelé naší školy. Zájem nás moc potěšil, zejména děti z 1. st. pečlivě vybíraly nové knížky na léto???? Druhý bazárek proběhne 23. 6. 2022 během tradiční Zahradní slavnosti. Zisk z prodeje pomůže uhradit studium Petera. Všem přispěvatelům děkujeme

Tým Světové školy

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 13.5.2022 13:16  •  Přečteno: 326x

Pátá schůze týmu Světové školy

V pátek 6. 5. 2022 se konala pátá schůze týmu Světové školy. Na schůzce jsme společně vybrali návrhy pro naše školní logo Světové školy, které postoupily do celoškolního hlasování. Hlasování probíhá v týdnu od 9. do 13. 5. Hlasovat mohou všichni prostřednictvím Instagramu naší světové školy nebo ve třídách (na 1. stupni). Vítězný návrh bude zveřejněn na stránkách školy a budeme jej užívat při všech akcích týkajících se našeho zapojení do globálního rozvojového vzdělávání.

 

Dále jsme se zabývali organizací Bazárku knížek a Pečení pro Petera. Tyto akce proběhnou v týdnu od 9. 5. do 13. 5. 2022.

 

Naším dlouhodobějším cílem je příprava na Zahradní slavnost, kde budeme prezentovat vše, co jsme letos ve „Světovce“ zvládli.

K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 13.5.2022 13:05  •  Přečteno: 334x

Čtvrtá schůzka týmu Světové školy

V pondělí 4. 4. se konala 4. schůzka týmu Světové školy.

 

Děkujeme všem třídám i jednotlivcům, kteří se zapojili do soutěže o nové logo naší školní Světové školy. Vzhledem k tomu, že se chtějí přidat ještě další třídy, prodloužili jsme termín pro odevzdání návrhů do středy 20. 4. Všem, kteří se zúčastní, můžeme slíbit, že jejich návrhy budou prezentovány na závěrečném projektovém odpoledni, které plánujeme na červen. Soutěž o nejlepší logo bude vyhlášena prostřednictvím Instagramu Světové školy, ale bude možné hlasovat i ve třídách.

 

Naše schůzka se dále věnovala přípravě akce „Pečení pro Petera“ a novému termínu „Bazárku knih“, který byl přesunut z organizačních důvodů na počátek května. Všichni, kdo chtějí přispět Peterovi na studium, se mohou zúčastnit.

 

Stále máme v plánu sbírku oblečení pro osoby bez domova a děti v sociálních zařízeních. Termín budeme upřesňovat.

 

Za Tým Světové školy

K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 25.4.2022 14:47  •  Přečteno: 361x

Pečení pro Petera

V pátek 8. 4. 2022 se konalo po delší odmlce, způsobené epidemiologickou situací, tradiční Pečení pro Petera. Studenti naší střední školy napekli a také prodávali o velké přestávce ve dvou stáncích umístěných na patrech 1. stupně a střední školy své pečivo.

Výběr byl velký a chuť nakupovat a tím přispět na dobrou věc také.

 

Děkujeme všem, kteří se zapojili.

 

Další pečení plánujeme na květen.

Tým Světové školy

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 21.4.2022 11:11  •  Přečteno: 408x

Třetí schůzka Týmu Světové školy

Na schůzce jsme se domluvili, jak budeme postupovat při tvorbě nového loga. Do konce března by měly vzejít návrhy ze tříd. V dubnu pak na instagramu proběhne hlasování.

 

Současná hygienická situace nám umožní uskutečnit první bazar knih. Ten plánujeme na 4.3. 2022, abychom měli co číst o jarních prázdninách.

 

Na jaře bychom chtěli uspořádat sbírku oblečení pro osoby bez domova a pro děti v sociálních zařízeních.

Za Tým Světové školy

J. Šíbová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 2.3.2022 14:26  •  Přečteno: 477x

Druhá schůzka Týmu Světové školy

Těsně před Vánoci se konala již druhá schůzka Týmu Světové školy. Počet členů se ustálil a tak jsme se všichni mohli konečně lépe poznat.

 

Na schůzce jsme domluvili bleskovou organizaci sbírky vánočního cukroví pro lidi bez domova, která proběhla skvěle. Ve škole jsme shromáždili cca 20 kg cukroví, které studenti 22.12. odvezli do Denního centra U Bulhara.

 

Dále jsme naplánovali soutěž o nejlepší logo Světové školy – Kavčí hory, které využijeme při jarní sbírce pro Petera.

 

V plánu je také knižní burza a další akce, které mají společný cíl – zamezit plýtvání a umožnit opakované použití věcí, které již doma nepotřebujeme a ostatní by je rádi užili.

 

Za Tým Světové školy

 

K. Měšťánková

 

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 5.1.2022 12:08  •  Přečteno: 300x

Vánoční prodej pro Petera

V pondělí 13.12.2021 jsme zahájili prodej výrobků našich žáků 1. st. Vzhledem k epidemiologické situaci probíhá prodej samoobslužně. Děkujeme, že nám pomáháte zajistit finanční prostředky na Peterovo školné.

Za Tým Světové školy

K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 17.12.2021 11:22  •  Přečteno: 602x

Promítání filmu Moje slunce Mad

9. 12. 2021 se studenti střední školy zúčastnili promítání filmu Moje slunce Mad, který byl ztvárněn na motivy knihy Frišta od autorky Petry Procházkové.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 17.12.2021 9:23  •  Přečteno: 612x

Strana:  1 2 3 4   další »
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent