Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory


Články autora


< návrat zpět

Poslední zvonění maturantů 2022

V pátek 29. 4. 2022 jsme se rozloučili se studenty čtvrtých ročníků. Úspěšně překonali všechny nástrahy studia, i nelehké časy covidové krize.

 

Poslední školní den se nejprve vyřádili v kostýmech čarodějnic, čertů a podobné havěti před školou, poté převzali závěrečné vysvědčení, a nakonec se v doprovodu prvňáčků a za zvuků posledního zvonění rozloučili se školou.

 

Od prvňáčků také každý maturant dostal náramek pro štěstí, který se jim určitě bude hodit. Rozloučila se s nimi i paní ředitelka, která jim udělila několik posledních cenných rad k nadcházející maturitní zkoušce i do života. Tak jim všichni držme palce.

H. Svobodová, Z. Rýdlová a Z. Polášková

třídní učitelky S4A a S4B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 15.5.2022 16:59  •  Přečteno: 68x

Pečení pro Petera

V pátek 13. 5. 2022 se konalo již tradiční Pečení pro Petera. Zájem o pečivo byl opět velký a na nedostatek pekařů jsme si také nemohli stěžovat. Tentokrát se do pečení zapojila i žákyně z 2. stupně naší ZŠ a kluci ze střední školy.

 

V prodeji se objevilo bezlepkové i veganské pečivo. Všem, kteří upekli nebo nakoupili, moc děkujeme. Díky Vám jsme vybrali rekordní částku 5 117 Kč, která bude věnována na Peterovo studium. Poslední Pečení pro Petera v tomto školním roce proběhne na Zahradní slavnosti 23. 6. 2022.

Tým Světové školy

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 13.5.2022 13:27  •  Přečteno: 54x

Bazar knížek

V úterý 10. 5. 2022 se konal na naší škole první charitativní bazárek knížek. S nápadem uspořádání bazárku přišli členové týmu Světové školy. Další využití knížek nám skvěle zapadá do tématu, které jsme si vybrali pro letošní rok – odpovědná spotřeba. Do bazárku přispívali knihami žáci a učitelé naší školy. Zájem nás moc potěšil, zejména děti z 1. st. pečlivě vybíraly nové knížky na léto???? Druhý bazárek proběhne 23. 6. 2022 během tradiční Zahradní slavnosti. Zisk z prodeje pomůže uhradit studium Petera. Všem přispěvatelům děkujeme

Tým Světové školy

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 13.5.2022 13:16  •  Přečteno: 52x

Soutěž NĚMČINA NÁS BAVÍ

V květnu jsme se zúčastnili již 10. ročníku soutěže Němčina nás baví, která se konala na Gymnáziu mezinárodních a veřejných vztahů na Praze 5. Letos byla zaměřena na reálie německy mluvících zemí.

 

Soutěž probíhala zcela v německém jazyce, na stanovištích museli žáci řešit záludné úkoly prezentované různými způsoby – německý film, německá písnička, řešení hádanek a rébusů, rozeznávání obchodní značek jednotlivých států a v neposlední řadě tu byla i ochutnávka pokrmů a nápojů typických pro Německo, Rakousko a Švýcarsko.

 

Tým za naši školu dosáhl velmi dobrého bodového výsledku (60/80) v konkurenci 25 základních škol a gymnázií. Proto bych velmi chtěla poděkovat žákyním 9. ročníků Vivien Davidové, Sáře Malířové, Anežce Honové a Báře Stiborovéza skvělou reprezentaci naší školy.

M. Círová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 13.5.2022 13:10  •  Přečteno: 45x

Pátá schůze týmu Světové školy

V pátek 6. 5. 2022 se konala pátá schůze týmu Světové školy. Na schůzce jsme společně vybrali návrhy pro naše školní logo Světové školy, které postoupily do celoškolního hlasování. Hlasování probíhá v týdnu od 9. do 13. 5. Hlasovat mohou všichni prostřednictvím Instagramu naší světové školy nebo ve třídách (na 1. stupni). Vítězný návrh bude zveřejněn na stránkách školy a budeme jej užívat při všech akcích týkajících se našeho zapojení do globálního rozvojového vzdělávání.

 

Dále jsme se zabývali organizací Bazárku knížek a Pečení pro Petera. Tyto akce proběhnou v týdnu od 9. 5. do 13. 5. 2022.

 

Naším dlouhodobějším cílem je příprava na Zahradní slavnost, kde budeme prezentovat vše, co jsme letos ve „Světovce“ zvládli.

K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 13.5.2022 13:05  •  Přečteno: 24x

Čtvrtá schůze školního parlamentu 21/22

Na této schůzi jsme opět projednávali zvonění. Některé třídy bohužel stále ještě nemají vybráno a tak jsme se domluvili, že to do úterý parlamentáři daných tříd napraví a předají názvy písní naší výborné hlavní spojce, kterou je Maruška z 8. třídy. Snad to již bude kompletní a budeme moci vytvořit rozpis. Je možné, že celou akci budeme muset přesunout i do dašlího školního roku a tak budou mít přednost zvonění našich deváťáků.

Parlamentáři se na této schůzi shodli, že bohužel nezvládnou připravit akci Den naruby do konce tohoto školního roku. Nevadí, třeba se to podaří příští školní rok.

Vymysleli ale jinou akci, která je méně náročná na přípravu. Do té by chtěli zapojit i zbytek tříd na ZŠ, a také celou naší SŠ. Ale o tom až někdy v dalším článku :-)

Váš školní parlament

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 12.5.2022 16:00  •  Přečteno: 30x

Tichý svět

Dne 28.4. navštívil třídu S3B neslyšící pán z organizace Tichý svět. S ním tu byla paní tlumočnice, která celou přednášku tlumočila rozhovory mezi Matějem a třídou.

Matěj poukázal na nevýhody neslyšícího, třeba když řídí, tak neslyší houkačky. Ale má to i výhodu, že když na něj někdo křičí, tak neslyší.

Matěj nám ukazoval některé znaky ze znakového jazyka, naučil nás ahoj, já se jmenuji, jak se máš a potlesk.

Třída měla velkou radost z přednášky. ❤️

K. Bílková

studentka S3B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 12.5.2022 11:04  •  Přečteno: 40x

Odpadnutí kroužků Keramika I. a Keramika II.

V pondělí 16.5.2022 a v úterý 17.5.2022 budou zrušeny kroužky Keramika I. ani Keramika II. z důvodu účasti vyučujících na OZP 2. stupně.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 12.5.2022 8:41  •  Přečteno: 44x

Muzikoterapie

Dne 6. dubna 2022 jsme se my, studentky S2C, zúčastnily muzikoterapie na Malé Straně v muzeu hudby. Exkurzí nás provázela milá terapeutka. Celá lekce probíhala v potemnělé místnosti a společně jsme si vyzkoušely různé metody terapie.

M. Přibková

studentka S2C

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 5.5.2022 15:25  •  Přečteno: 58x

Exkurze do Ekocentra Prales

Třída Z6A vyrazila vlakem na exkurzi do Pralesa. Jedná se o Ekocentrum Lesů hl. m. Prahy, které se nachází v Kbelích.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 5.5.2022 15:18  •  Přečteno: 67x

Za strašidly Starého Města

Před Velikonocemi se vydali naši páťáci pátrat po strašidlech Starého Města. Žáci absolvovali dvouhodinový okruh pražskými uličkami z Václavského náměstí k Prašné bráně. Na naší cestě nás doprovázela velmi milá paní průvodkyně, která nás provedla klikatými uličkami historického centra.

 

Během prohlídky se děti měly možnost dozvědět spoustu zajímavých informací o pražských dějinách, taktéž zúročily své znalosti, soutěžily totiž o pražské groše. Týmy, do kterých se na začátku výpravy rozdělily, sbíraly do svých kožených měšců za správné odpovědi pražské groše. Skupina, která získala nejvíce grošů, si odnesla mince na památku.

 

Ačkoli se nám na začátku zdálo, že je Praha naším domovem a známe ji jako své boty, zjistili jsme, že je stálo co objevovat.

V. Hrbková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 4.5.2022 11:32  •  Přečteno: 63x

Holubice míru

Žáci 2. stupně ZŠ v hodinách výtvarné výchovy malovali symbol míru - holubici. Povídali jsme si o významu a důležitosti míru v naší kultuře a společnosti. Holubicemi jsme pak vyzdobili prostory školy.

A. Schreiber

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 3.5.2022 8:37  •  Přečteno: 71x

Volejbalový turnaj dívek

Volejbalový turnaj dívek

Na naší škole se dne 16. 3. 2022 uskutečnil volejbalový turnaj dívek 8. a 9. tříd, kde mezi sebou soutěžily čtyři základní školy (Škola Kavčí hory, ZŠ Filosofská, ZŠ Jeremenkova a Gymnázium Budějovická).

 

Naše dívky si zahrály tři zápasy ve skupině a o kousek se jim nepovedlo postoupit do dalších bojů o lepší umístění. Se ZŠ Jeremenkova těsně vyhrály, ale se ZŠ Filosofskou bohužel těsně prohrály. Celkově tak skončily na čtvrtém místě.

 

Všem zúčastněným dívkám děkuji za příkladné reprezentování naší školy, a hlavně za dobrou náladu ze hry.

R. Makara

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 3.5.2022 8:32  •  Přečteno: 61x

Přednáška o HIV

Dne 16. 3. 2022 měl třetí ročník sociální činnosti přednášku s člověkem HIV pozitivním. Přednáška byla převážně vzdělávací, plná informací. Dozvěděli jsme se o vzniku, vývoji, mýtech, léčbě a předsudcích vůči HIV pozitivním lidem.

S. Váňová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 3.5.2022 8:21  •  Přečteno: 58x

Maturitní ples 2022

Po čtyřech letech studia jsme se konečně dočkali maturitního plesu, o kterém jsme nevěřili, že se ho dočkáme. Přípravy byly náročné, stresující, ale nakonec se nám vše podařilo a možná to i předčilo naše očekávání.

 

Ples byl plný okouzlujících vystoupení, doprovázela nás skupina tanečnic orientálních tanců a akrobatický rock and roll. Nástup prvních ročníku na imatrikulaci byl doprovázen živým zpěvem spolužačky Adély z druhého ročníku.

 

Ale největším zážitkem pro nás bylo vlastní šerpování, kde každý zažil chvilku slávy v sále majestátní Lucerny. Třešničkou na dortu bylo naše půlnoční překvapení, které jsme si, doufáme, užili nejen my, ale i naši nejbližší, kteří nás přišli podpořit.

 

Naše cesta skončila veselou oslavou v klubu, kde jsme se všichni velmi dobře bavili.

Vaši maturanti

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.4.2022 10:34  •  Přečteno: 79x

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 47
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent