Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
< návrat zpět

akce rss

Informace z akcí proběhlých na SŠ.

Workshopy k "Sametové revoluci"

V prosinci u nás ve škole proběhly zážitkové workshopy na téma předlistopadových událostí, které vedly k tzv. Sametové revoluci.

 

Studenti a studentky prvních dvou ročníků střední školy si pod vedením lektorů z organizace Post Bellum vyzkoušeli na vlastní kůži, jaké to bylo žít v činžovním domě pod dozorem komunistického režimu. V různých rolích si vyzkoušeli vystoupit na domovní schůzi, vytvořit politicky (ne)angažovanou nástěnku nebo se společně postavit v modelových situacích totalitnímu režimu.

 

Pro všechny to bylo vítaným oživením dějepisné výuky. Nutno dodat, že tento workshop naše škola získala jako výhru v dějepisném projektu „Příběhy našich sousedů“, který proběhl během v minulém kalendářním roce.

A. Schreiber

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 24.1.2020 15:15  •  Přečteno: 10x

Praxe studentů v zařízení SeneCura

Od září letošního školního roku naše škola spolupracuje se sociálním zařízením SeneCura ve Slivenci. Toto pobytové zařízení poskytuje služby seniorům se sníženou soběstačností i osobám s demencí. Studenti mají možnost v rámci praxí vidět, jak lze tuto velmi náročnou péči poskytovat na vysoce profesionální úrovni, s láskou a empatií.

 

Tato spolupráce je možná díky vstřícnosti sociálních pracovnic i pana ředitele. Souhlasíme se slovy pana ředitele, který v časopise Sociální služby z prosince 2019 popisuje pozitivní ohlasy studentů. A věříme, že v budoucnu si někteří studenti najdou cestu k této velmi náročné, ale nádherné práci.

J. Šíbová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 23.1.2020 12:57  •  Přečteno: 25x

Střední škola v kině

Před Vánoci se naše střední škola vypravila do kina. Vybrali jsme film Výjimeční od francouzských tvůrců Oliviera Nakache a Érica Toledana.

 

Tento příběh nás zaujal, protože se věnuje problematice autistických dětí a dospívajících. Zajímalo nás, jak tato péče vypadá ve Francii. A jestli se podstatně liší od té naší. Také nás zaujalo propojení autistických dětí a mladistvých ze sociálně slabých rodin.

 

I když se film týká vážných témat, je protkán humorem a je velmi dojemný. Film se nám moc líbil.

třída S1B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 23.1.2020 12:46  •  Přečteno: 22x

Olympiáda lidských práv

Již se stalo tradicí, že se studenti naší školy pravidelně zúčastňují soutěže pořádané společností Leges humanae z. s. s názvem Olympiáda lidských práv.

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 20.1.2020 15:04  •  Přečteno: 30x

Školení ASPI

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 10.1.2020 14:51  •  Přečteno: 58x

Další sezóna s Klubem mladých diváků

Letošní, už 16. sezónu jsme zahájili ve Švandově divadle představením Obraz Doriana Graye podle románu Oscara Wilda. Společně jsme se ponořili do příběhu mladého a naivního Doriana. Uchvátila nás zajímavá zápletka a nečekaný vývoj postav. Vždyť kdo by nechtěl žít teď a tady - věčně?

 

Herci projevili neuvěřitelný talent a vyvolali v nás neopakovatelné pocity. Všem děkujeme za nádherný kulturní zážitek.

 

M. Poustecká a P. Zamari

studentky 2. ročníku

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 22.12.2019 11:32  •  Přečteno: 80x

Cesta k Evropskému parlamentu do Štrasburku

Ve dnech 11.12. a 12.12.2019 jsem se já společně s dalšími 58 studenty naší střední školy vydala na poznávací zájezd do Štrasburku.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 18.12.2019 8:18  •  Přečteno: 87x

Děti dětem 2019

V letošním roce se s radostí naše škola opět zapojila do akce „Děti dětem“. Tuto akci pořádá Městská část Praha 4 a je určena pro Dětské centrum v Krči.

Žáci základní školy i studenti přinesli mnoho potřebných věcí pro děti, které žijí v tomto zařízení. Za to jim i rodičům moc děkujeme.

J. Šíbová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 17.12.2019 16:53  •  Přečteno: 49x

Naši středoškoláci na Pražském hradě a v Informačním centru OSN

V úterý 3. 12. 2019 se studenti tříd S1A a S2A zúčastnili Dne otevřených dveří reprezentačních prostor Pražského hradu. Studenti měli možnost si prohlédnout  sály, které při významných státních událostech hostí nejvýznamnější osobnosti politického a veřejného života.
 
 
Dále jsme pokračovali Nerudovou ulicí do ulice Sněmovní k Poslanecké sněmovně Parlamentu ČR a k budově Senátu Parlamentu ČR, kde studenti navšťívili informační centrum. 
 
 
Kolem budovy Úřadu vlády ČR jsme došli až do Informačního centra OSN, kde byla pro studenty připravena zajímavá beseda o vzniku a činnosti OSN a o hlavních cílech OSN do dalších let. Studenti diskutovali o globálních problémech a výzvách pro budoucí generace.
K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 5.12.2019 12:56  •  Přečteno: 93x

Pečení pro Petera - listopad 2019

Ve středu 27.11. se konala, v tomto školním roce již druhá, charitativní akce Pečení pro Petera. Pečivo upečené studenty a studentkami naší střední školy slavilo velký úspěch. Prodej proběhl o velké přestávce. Všichni si pochutnali a zároveň pomáhali. Zisk 3 050 Kč pomůže uhradit školné pro Petera.
 
Děkujeme
K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 2.12.2019 11:29  •  Přečteno: 93x

Beseda o adiktologii

Beseda o adiktologii

Dne 15. 11. 2019 se čtvrté ročníky oboru sociální činnost zúčastnily besedy s adiktology v Centru substituční léčby Kliniky adiktologie.

 

Dozvěděli jsme se spoustu informací o studiu adiktologie na Karlově univerzitě. Jak se pacienti léčí na oddělení „detoxu“, co všechno klinika nabízí klientům, kteří se chtějí léčit. Zajímalo nás, které závislosti jsou nejčastější, které mají nejlepší prognózu v abstinenci.

 

Beseda byla velmi zajímavá a nám se moc líbila.

K. Hyská

studentka S4B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 2.12.2019 11:20  •  Přečteno: 77x

Exkurze do Rehabilitačního centra v Kladrubech

Exkurze do Rehabilitačního centra v Kladrubech

Dne 8. 11. 2019 se S2B a S3B zúčastnila výletu do Rehabilitačního centra v Kladrubech. Toto zařízení je určeno například pro klienty s poraněním páteře nebo po CMP.

 

Centrum tvoří několik budov, které jsou spojeny podzemními chodbami, ve kterých se mohou klienti volně pohybovat. Měli jsme možnost poznat, co toto centrum pro své pacienty nabízí. Viděli jsme vnitřní bazén, kde probíhají pro klienty různé aktivity. Dále kinosál, ve kterém se pořádají koncerty, tělocvičnu, posilovnu a dílny, kde si mohou pacienti vyrobit spoustu věcí a zároveň si u toho procvičí jemnou motoriku.

 

V areálu je obchod s rehabilitačními pomůckami. Zde klientům radí odborný personál, jaké pomůcky by pro ně byly vhodné. Pacientům se zde dostává úžasné péče, která má skvělé výsledky.

T. Seidlová

studentka S2B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 2.12.2019 11:17  •  Přečteno: 75x

Mezinárodní spolupráce

 

V pondělí 4. 11. 2019 naši školu opět navštívili korejští učitelé. Tentokrát nepřijeli na návštěvu sami, ale doprovázeli je i pracovníci tamějšího ministerstva školství. Školu si prohlédli, hlavně obdivovali vybavení a estetické uspořádání školy. Při besedě o problematice vzdělávání v naší škole se ukázalo, že v delegaci jsou i tentokrát zástupci předškolního vzdělávání, vzdělávání základního i středního ze Soulu. Vzájemná výměna zkušeností nás obohatila a v mnohém i inspirovala.

 

J. Kolářová

 

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 14.11.2019 16:36  •  Přečteno: 96x

Bílá pastelka

Bílá pastelka

Letos se studentky a studenti čtvrtého ročníku oboru sociální činnost opět zúčastnili sbírky Bílá pastelka - Viděno srdcem.

... Obrázek nakreslený bílou pastelkou nelze vnímat zrakem. Podobně "vidí" svět kolem sebe nevidomí...Neviditelný bílý obraz a bílá pastelka jsou tak symboly rovnosti vidících a nevidomých.

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 12.11.2019 12:47  •  Přečteno: 136x

Přednáška o dobrovolnictví

Přednáška o dobrovolnictví

Dne 24. 10. 2019 se naše třída spolu s S2B zúčastnila přednášky o dobrovolnictví s nadací Adra a domovem pro seniory Sene Cura. Byli jsme seznámeni, jak funguje dobrovolnictví a jak se stát dobrovolníkem. Tím se může stát každý od 15-ti nebo 18-ti let.

 

Myslíme, že je velmi hezké vidět všechny věkové kategorie si pomáhat. Mladí se mohou něco naučit od starších a starší od mladších. Tento projekt nás velmi zaujal a rádi bychom se také stali dobrovolníky.

J. Linhartová a N. Vandrová

studentky S1B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 31.10.2019 14:39  •  Přečteno: 112x

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 34
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent