Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
< návrat zpět

akce rss

Informace z akcí proběhlých na SŠ.

Vánoční pečení pro Petera

Ve středu 5. 12. 2018 se o velké přestávce konalo Vánoční pečení pro Petera, kterého se zúčastnil i Mikuláš, andělé a čerti. Na 2. a 3. patře naší školy si tak jako již bývá zvykem, otevřeli prodejní stánky naši studenti, kteří prodávali své pekařské a cukrářské výrobky. Zisk celé akce doplnil potřebnou částku pro Petera, který nyní díky naší pomoci zahajuje již 3. rok studia na střední škole. Celá akce je součástí našeho dlouhodobého projektu Světová škola.

K. Měšťánková

O naší akci psali i na irozhlas.cz. Celý článek si můžete přečíst zde.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 21.1.2019 9:33  •  Přečteno: 57x

Olympiáda lidských práv 2018

Již tradičně se všechny ročníky naší střední školy zapojily do celostátní soutěže Olympiáda lidských práv. Školní kolo soutěže proběhlo v průběhu prvního pololetí.

 

Teoretické vědomosti, originální způsoby řešení problémů i praktické zkušenosti studentů posuzuje porota složená z odborníků na lidskoprávní problematiku.

 

Podmínkou pro absolvování školního kola bylo vyplnění soutěžního online vědomostního testu a sepsání krátkého zamyšlení na dané téma.

 

Olympiáda lidských práv je naší tradiční akcí, kterou každoročně zařazujeme do projektu Světová škola – lidská práva, který probíhá na naší škole.

K. Měšťánková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 10.1.2019 9:25  •  Přečteno: 48x

Pozvánka na imatrikulační a maturitní ples

Zveme všechny studenty, absolventy, rodiče, přátele na maturitní ples studentů 4. ročníků a imatrikulační ples studentů 1. ročníků naší střední školy.

Lucerna, 8.1.2019, 19.00

Lísky jsou v prodeji v pokladně Lucerny.

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 4.1.2019 11:38  •  Přečteno: 72x

Exkurze do Vídně

 

19. a 20. 12. 2018 se studenti naší školy zúčastnili již tradičního výletu za hranice všedních dnů. V plánu jsme měli návštěvu Evropského parlamentu ve Štrasburku, ale z bezpečnostních důvodů jsme změnili destinaci. Vídeň nás rozhodně nezklamala. Při okružní jízdě městem jsme měli dost času si prohlédnout tradiční dominanty. Chrám sv. Štěpána, Hofburg, komplex Hundertwasser, i zámek Schönbrunn. Podařilo se nám nasát vánoční atmosféru a někteří učinili ještě poslední předvánoční nákupy. Domů jsme se vrátili plní dojmů a naděje, že v nás vánoční nálada dlouho přetrvá.

 

J. Kolářová

 

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 21.12.2018 11:44  •  Přečteno: 101x

Sbírka Děti dětem 2018

 

I v letošním roce se naše škola zúčastnila dobročinné sbírky Děti dětem.  Žáci a studenti z celé školy přinesli hygienické potřeby, hračky, oblečení a spoustu důležitých věcí. Tato sbírka se koná pro děti z Dětského centra v Praze Krči. Chtěli bychom z celého srdce poděkovat všem žákům, studentům a jejich rodičům, kteří se na sbírce podíleli.

 

Jiřina Šíbová

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 19.12.2018 13:26  •  Přečteno: 98x

Muzikoterapie

Před Vánoci se žáci střední školy zúčastnili muzikoterapie v Českém muzeu hudby v Praze. Měli možnost si vyzkoušet různé hudební nástroje, formy meditace a další zajímavé aktivity, které rozvíjí mozkovou činnost klienta z jiného úhlu. Tyto činnosti můžeme využít při práci s klienty jakéhokoli věku a prospět tak jejich duševnímu a fyzickému zdraví.

 

Všichni žáci byli aktivitami mile překvapeni a vřele doporučují České muzeum hudby navštívit. Děkujeme organizátorům muzikoterapie za krásnou hodinu plnou aktivit a relaxace.

Studentky S2C

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 18.12.2018 13:22  •  Přečteno: 82x

Přednáška o bezpečnosti potravin

Dne 5. 11. 2018 se studenti 3. ročníků střední školy oboru sociální činnost zúčastnili přednášky, která byla zaměřená na bezpečnost potravin a zdravou výživu. Přednáška byla pořádána Ústavem zemědělské ekonomiky a informací.

 

Lektorka studenty seznámila s legislativním rámcem a organizacemi, které kontrolují bezpečnost potravin v Česku. Dále se věnovala problematice skladování potravin v domácnosti a upozornila na možné onemocnění, které vyplývají z nedodržování těchto zásad. Druhá část přednášky byla věnována zdravé výživě s důrazem na pestrost stravy.

Studenti 3. ročníků

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 18.12.2018 13:19  •  Přečteno: 64x

Schola Pragensis 2018

Ke konci listopadu se konal již 23. ročník přehlídky středního a vyššího odborného školství v hlavním městě Praze Schola Pragensis.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 18.12.2018 12:57  •  Přečteno: 56x

Bankéři do škol

V listopadu navštívil naši školu pan Ing. Luděk Kohout z Modré pyramidy. Připravil si pro žáky 8. tříd a studenty 2. a 3. ročníků  střední školy zajímavou přednášku s prezentací, doplněnou videi.

 

Dozvěděli jsme se o novinkách týkajících se internetového a mobilního bankovnictví, o nutnosti vytvoření silného hesla, o výhodách a nevýhodách používání kreditních karet. Velká část přednášky byla věnována tolik diskutované bezpečnosti na internetu.

 

Přednáška se všem líbila a děti se do ní aktivně zapojovaly. Pan Ing. Kohout nám přislíbil účast i v příštím roce, což je skvělé, neboť setkání s člověkem z praxe vždy obohatí teoretickou výuku.

A. Cilcová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 17.12.2018 13:26  •  Přečteno: 64x

Přednáška dobrovolnické organizace INEX

Dne 31. 10. 2018 se třetí a čtvrté ročníky střední školy zúčastnily zajímavé přednášky dobrovolnické organizace INEX. Koordinátorka této organizace popsala studentům, jaké mají možnosti, pokud by chtěli pracovat jako dobrovolníci v Čechách nebo v zahraničí. To vše velmi poutavě a zajímavě, také proto, že se sama zúčastnila a vedla několik dobrovolnických misí. Mnohé studenty tato možnost zaujala a již si naplánovali, že část prázdnin stráví jako dobrovolníci v nějaké zajímavé organizaci.

J. Šíbová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 17.12.2018 13:24  •  Přečteno: 50x

Projekt "Očima jiných"

V pondělí 3. 12. 2018 jsme se zúčastnili zajímavé přednášky o životě hluchoslepých. Projekt s názvem "Očima jiných" pro nás připravili studenti druhého ročníku 2. lékařské fakulty. Dozvěděli jsme se, jak s lidmi s tímto postižením komunikovat. Přednáška byla zajímavá, protože jsme si vše mohli praktiky vyzkoušet.

Adéla Havlíková

(studentka S4B)

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 10.12.2018 13:12  •  Přečteno: 94x

Mikulášské pečení pro Petera

Mikulášské pečení pro Petera

Milí účastníci Světové školy,

 

Čas letí, a tak se hlásím s dalšími informacemi o průběhu projektu Světová škola na naší škole.

 

Již pátým rokem je naše škola zařazena do sítě Světových škol. Nebylo snadné tento titul získat. A nemáme jej automaticky navždy. Na udržení této celosvětové vizitky musíme každý rok pracovat a naši práci průběžně sledují organizace, které celý projekt zaštiťují. Naším hlavním auditorem je organizace Člověk v tísni.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 28.11.2018 16:23  •  Přečteno: 130x

Bílá pastelka 2018

Bílá pastelka 2018

Dne 17. 10. 2018 se naše třída zúčastnila charitativní sbírky Bílá pastelka. Výtěžek z této sbírky slouží k podpoře nevidomých a slabozrakých. Sbírku pořádá Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR. V letošním roce jsme vybrali 9 006Kč.

Studenti S4B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.11.2018 8:36  •  Přečteno: 55x

Projektový den na VOŠ

Projektový den na VOŠ

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 jsme se zúčastnili projektového dne, který pořádala VOŠ sociálně právní na Praze 10. Naše třída se rozdělila do tří skupin a každé připadla jedna studentka, jakožto průvodkyně na toto dopoledne.

Procházeli jsme různé aktivity připravené studenty vyšší odborné školy. Jednalo se například o trénink paměti, popřemýšlení o řešení různých sociálních situacích či vyzkoušení si, jaké by bylo mít schizofrenii. Tato aktivita nás zaujala asi úplně nejvíce. Prohlídka školy formou projektového dne se nám moc líbila.

V. Sedláčková

(studentka S4B)

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.11.2018 8:33  •  Přečteno: 52x

Drážďany 2018

V pátek 2. listopadu 2018 jsme se studenty 1. a 2. ročníku navštívili Drážďany.

 

Po exkurzi v Muzeu hygieny (což je spíš muzeum, kde najdete spoustu informací o člověku, jeho vývoji, orgánech a jejich fungování atd.) jsme si prohlédli historické centrum města. Nakonec zbyl i čas na návštěvu obchodů v centru.

Autor: Jana Vrbová  •  Vydáno: 21.11.2018 10:18  •  Přečteno: 110x

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 30
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent