Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
< návrat zpět

akce rss

Informace z akcí proběhlých na SŠ.

Exkurze v Domově pro osoby se zdravotním postižením Sulická

V pondělí 29. 4. 2019 jsme navštívili Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická v Praze 4.

 

Toto zařízení nabízí dva druhy sociálních služeb – domov pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení.

 

Cílovou skupinou Domova Sulická jsou osoby s mentálním či kombinovaným postižením od tří let věku, horní věková hranice není stanovena.

 

Nejprve jsme byli seznámeni s tímto zařízením formou komentované prezentace, poté jsme si mohli prohlédnout některé prostory – společenské místnosti, pokoje klientů, dílny, ve kterých klienti pracují (dílna dřevařská, na výrobu svíček…). Nejvíce nás však nadchla místnost SNOEZELEN – multismyslová místnost, která slouží k relaxaci uživatelů, ale plní i funkci poznávací a interakční.

K. Plívová a V. Lízalová 

studentky S3B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 3.5.2019 11:27  •  Přečteno: 58x

Židovské muzeum, dílny

Dne 12.dubna se studenti ze třídy S1A a S1B zúčastnili exkurze do Židovského muzea.

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 2.5.2019 10:32  •  Přečteno: 53x

Archiv hlavního města Prahy

Dne 15. dubna se třída S1.A zúčastnila exkurze do Archivu hlavního města Prahy, kde se studenti prostřednictvím prezentace dozvěděli o historii archivu a o archivnictví jako takovém.

Autor: Jana Zelenková  •  Vydáno: 2.5.2019 10:26  •  Přečteno: 31x

Ekonomická olympiáda 2018/2019

Naše škola se i v letošním roce zapojila do mezinárodní soutěže Ekonomická olympiáda, kterou již 3. rokem pořádá Institut ekonomického vzdělávání.

Školní kola probíhala v termínu od 3. 12. do 14. 12. 2018. Celkem se soutěže zúčastnilo 15.000 studentů z 337 českých škol.

Je pro nás velkým úspěchem, že i při takové konkurenci, se podařilo 4 našim studentům, Michaele Kallupové S4A, Tereze Ptáčkové S4B, Davidu Steffanovi S4A a Tomáši Zachovi S1A, postoupit do krajského kola.

Všem studentům blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

B. Krchová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 17.4.2019 11:26  •  Přečteno: 70x

Anglické divadlo na SŠ

Koncem března na naší škole opět vystoupilo vzdělávací divadlo The Bear Theatre.

 

Všichni studenti střední školy se zúčastnili představení, která zábavnou interaktivní formou seznamují diváky s nejdůležitějšími událostmi a osobnostmi anglických dějin. Tato tématika je součástí školní části maturitní zkoušky z anglického jazyka, proto doufáme, že  studenti  si kromě příjemného zážitku odnesli také určité množství znalostí.

 

Na konec školního roku plánujeme představení také pro žáky 2. stupně.

Za vyučující AJ

H. Žandová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 9.4.2019 9:21  •  Přečteno: 95x

Finanční gramotnost očima odborníka

V březnu navštívil naši školu již poněkolikáté pan Ing. Jaroslav Mith. Pro děti z osmých tříd a pro studenty a studentky 2. ročníků si připravil tentokrát přednášku na téma Peníze.

Vzhledem k tomu, že se léta pohybuje v oblasti bankovnictví, mohl dětem přiblížit tuto problematika očima odborníka z praxe. Seznámily se s výhodami a nevýhodami debetních a kreditních karet, zkusily si odhadnout množství mincí a bankovek v oběhu, viděly, jak probíhá výroba peněz a dozvěděly se další pro jejich život užitečné znalosti.

A. Cilcová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 9.4.2019 9:19  •  Přečteno: 57x

Veletrh fiktivních firem

Veletrh fiktivních firem

V pátek 22. března 2019  studenti a studentky 3. ročníku navštívili Veletrh fiktivních firem, který se, již poněkolikáté, konal na Výstavišti Holešovice. Školy z celé republiky si zde mohou pronajmout stánek, který označí názvem své firmy. V těchto stáncích pak studenti škol představují své fiktivní firmy a jejich činnost.

A. Cilcová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 9.4.2019 9:15  •  Přečteno: 84x

Sněhuláci pro Afriku - Výsledky

Sněhuláci pro Afriku - Výsledky

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 29.3.2019 9:32  •  Přečteno: 1136x

Hrou proti AIDS 2019

Naše škola již delší dobu spolupracuje s panem Jiřím Stupkou ze Státního zdravotního ústavu v Praze, pod jehož vedením se studentky SŠ účastní projektu Hrou proti AIDS.

 

Jedná se o projekt Národního programu boje proti AIDS v ČR, jenž je zaměřen na prevenci pohlavně přenosných nemocí a nechtěného otěhotnění. Je určen zejména pro žáky 7. – 9. tříd ZŠ, kteří se během cca 90minutového programu dozvídají o této problematice zábavnou formou.

 

V minulých letech se na organizaci podílely studentky současné S4.B, po kterých pomyslné žezlo převzaly studentky S2.C, jež jezdí na základní školy po celé Praze a pod vedením pana Stupky pořádají přednášky.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 26.3.2019 12:06  •  Přečteno: 87x

Festival Jeden svět

Ve čtvrtek 14.3. navštívili studenti S2A a S2C v kině Lucerna projekci filmu EXIT.

Autor: Jana Vrbová  •  Vydáno: 16.3.2019 20:39  •  Přečteno: 91x

Exkurze Hospic Štrasburg

V pondělí 4.2.2019 naše třída S4B navštívila Hospic Štrasburg. Toto zdravotnické zařízení poskytuje paliativní péči pro nemocné v terminálním stadiu.

 

Na začátku exkurze nám vrchní sestra poskytla velice zajímavé a někdy až překvapující informace. Poté jsme měli příležitost setkat se se sociální pracovnicí, která nás také provedla zařízením. Sociální pracovnice nám poskytla informace, které byly důležité pro náš obor.

 

Celá exkurze byla zajímavá a jsme rádi, že jsme mohli tento hospic navštívit. 

Veronika Sedláčková

studentka S4B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 11.3.2019 13:16  •  Přečteno: 79x

Exkurze do Alzheimer home

Dne 3.1.2019 jsme navštívily Alzheimer home v Roztokách u Prahy. Klientům tohoto zařízení jsme v rámci akce Ježíškova vnoučata koupily overaly pro radost. Této akce se účastníme již druhým rokem.

 

Návštěvu jsme měly předem domluvenou a mírně nás překvapilo, že jsme okamžitě po příchodu nebyly seznámeny s režimem domu. Musely jsme čekat, jelikož se nám pečovatelé nemohli věnovat, protože s klienty připravovali cvičení. Po překonání počátečního ostychu jsme se zapojily do rozcvičky a s klienty strávily příjemné chvíle. Zaujala nás organizace aktivit domu z důvodu využití malého množství místností. Klienti v létě mohou využívat krásnou a příjemnou zahradu a terasu.

studentky S2C

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 11.3.2019 13:11  •  Přečteno: 72x

Aktivity našich studentů

Studenti oboru sociální péče se v uplynulých dnech zúčastnili dvou zajímavých akcí.

Autor: Jana Vrbová  •  Vydáno: 11.3.2019 8:00  •  Přečteno: 95x

Beseda s Policií ČR

Dne 31. 1. 2019 jsme se zúčastnili přednášky od příslušníků sborů Policie ČR konkrétně z kriminalistického a personálního oddělení Prahy 4.

 

Pro nás, jako studenty veřejné správy, to bylo zprvu opakováním našeho školního učiva správy Policie ČR, avšak později i nám, plně znalým, přednášející představili zajímavosti o jejich náplni práce a výhodách u Policie ČR. Zajímavosti o rizikovosti povolání a finanční ohodnocení samozřejmě nechybělo.

 

Na závěr, jak se dalo předvídat, jsme obdrželi nabídku a případné podmínky pro přijetí do zaměstnání u Policie ČR.

T. Vávrová

studentka S4.A

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 21.2.2019 9:10  •  Přečteno: 129x

Exkurze v hospicu

V pondělí 4. 2. 2019 naše třída S4B navštívila Hospic Štrasburg. Na začátku exkurze nám vrchní sestra poskytla velice zajímavé a někdy až překvapující informace. Poté jsme měli příležitost setkat se se sociální pracovnicí, která nás také provedla zařízením.

 

Celá exkurze byla zajímavá a jsme rádi, že jsme mohli tento hospic navštívit. 

V. Sedláčková

(studentka S4B)

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 11.2.2019 9:07  •  Přečteno: 122x

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 31
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent