Facebook - Škola Kavčí horyYouTube - Škola Kavčí hory
< návrat zpět

akce rss

Informace z akcí proběhlých na SŠ.

Návštěva akce "Každý svého zdraví strůjce"

V pondělí 25. 9. 2017 jsme se zúčastnily akce "Každý svého zdraví strůjce", kterou pořádá Liga proti rakovině. Na několika stanovištích jsme si mohly prohlédnout např. osvětovou výstavu "Labyrint zdraví" na téma zdravý životní styl a prevence rakoviny. Panely s informacemi byly doplněny kreslenými vtipy V. Jiránka, J. Slívy a M. Bartáka.

 

V dalším stánku byly interaktivní hrátky "Zkus jak jsi na tom" - zde jsme si mohly otestovat svou pohybovou zdatnost, postřeh, smyslové dovednosti, ale také znalosti z anatomie. Nejvíce nás zaujala "Vyšetřovna", kde jsme si mohly nechat změřit tlak, BMI, zjistit cholesterol, zkontrolovat znaménka... 

 

A radost nám udělaly ceny za úspěšné vyluštění testů.

R. Venclíková a A. Smoradová

studentky S3B

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 2.10.2017 15:54  •  Přečteno: 98x

Pečení pro Petera

Pečení pro Petera

 
Naše škola se již od roku 2014 pyšní titulem "Světová škola". Ve škole probíhá každoročně mnoho aktivit, které do projektu patří. Jednou z nich je finanční podpora keňského studenta Petera, která trvá již druhým rokem. 
 
Peterovi jsme věnovali charitativní běh na konci minulého školního roku, věnujeme mu i naši podzimní sběrovou akci a také novou akci Pečeme pro Petera.
 
Ve středu 27. 9. 2017 se konalo první Pečení pro Petera. V průběhu velké přestávky studentky střední školy prodávaly za 5 Kč nebo 10 Kč pečivo, které upekly paní učitelky. Pečení mělo velký úspěch, během 10 minut se vše prodalo. Děti si pochutnaly na krásně zdobeném a čerstvém pečivu a zároveň svým nákupem přispěly na dobrou věc. V tomto pololetí budeme vždy 1x v měsíci Pečení pro Petera opakovat.
 
Děkuji všem paní učitelkám, které napekly i dětem, které svým nákupem přispěly na Peterovo školné. 
 
 
Kateřina Měšťánková
koordinátorka Světové školy
 

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 29.9.2017 19:01  •  Přečteno: 122x

Anděl na přechodu 2017

Ve středu 27.9. 2017 ráno proběhla již tradiční akce naší školy Anděl na přechodu. Stejně tak jako v minulých letech, studenti 2. ročníku naší střední školy oboru sociální péče převlečení za anděle převáděli děti z naší základní školy přes přechody u školy a současně je učili, jak správně přecházet. Počasí nám přálo. Celou akci podpořil člen Rady městské části Praha 4 pan Zdeněk Pokorný, který zajistil dárkové předměty pro děti.


Další andělé přiletí v červnu před prázdninami.

 

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 29.9.2017 18:59  •  Přečteno: 110x

... a výuka trochu jinak

Předmět Terapeutické činnosti jsme zažily v praxi. Připravily jsme soutěžní, ale zároveň zábavné hry pro děti na akci Habrovka, kterou pořádá každým rokem MČ Prahy 4.

Autor: Jana Vrbová  •  Vydáno: 27.9.2017 15:15  •  Přečteno: 95x

Adaptační kurz 1. ročníků

Další školní rok začal a s ním se v naší škole objevilo skoro 80 studentů - nových "prváků". Aby se trochu seznámili se svými spolužáky (a ne jen jejich fotografiemi na facebooku) a prostředím školy, odjeli 6. 9. 2017 do Poslova Mlýna u Máchova jezera na adaptační kurz.

Autor: Jana Vrbová  •  Vydáno: 27.9.2017 10:23  •  Přečteno: 89x

Češi a Slováci znovu společně

V době, kdy si připomínáme výročí rozdělení Československa na dva samostatné státy Čechů a Slováků, naši školu navštívila delegace slovenských učitelů. Jejich domovinou je  Stredná odborná škola obchodu a služieb, která sídlí v Novém Meste nad Váhom.

S pedagogy z naší školy přátelé ze Slovenska diskutovali o aktuálních otázkách pedagogické praxe např. o jednotných přijímacích zkouškách, státních maturitách, vzdělávání pedagogických pracovníků, o odborných praxích studentů a mnoha dalších otázkách.

Necítili jsme žádnou jazykovou bariéru, předali jsme si mnohé zkušenosti a dohodli jsme se na další vzájemné spolupráci, která určitě obohatí obě strany.

 

J. Kolářová

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 25.9.2017 19:24  •  Přečteno: 69x

Humanitární akce – „Sluníčkový den“ 2017

Studenti třetích ročníků střední školy se zúčastnili v pondělí 25. dubna již tradiční humanitární akce „Sluníčkový den pro opuštěné děti a náhradní rodiny“, která je organizovaná Nadačním fondem Rozum a Cit. Prodejem magnetek, placek a žetonů podpořili děti v pěstounských rodinách. Podařilo se jim vysbírat hezkých 25 045 Kč. Všem studentům však již teď patří dík za ochotu, se kterou se do sbírky zapojili.

M. Dvořáková

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 30.6.2017 16:17  •  Přečteno: 43x

Zájezd do Jižní Anglie

Na konec školního roku byl naplánován zájezd pro studenty střední školy do Jižní Anglie. Dobrodružství započalo v neděli, 18. června, kdy nás před školou vyzvedl autobus.

Po dlouhé cestě jsme v pondělí ráno dorazili do Brightonu, kde jsme nejprve navštívili orientálně laděný Royal Pavillion a poté místní podmořský svět (Sealife Centre). Zbyla nám i chvíle na nákupy. Večer jsme se odebrali do hostitelských rodin, kde se o nás příkladně starali.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 29.6.2017 19:16  •  Přečteno: 225x

Zahradní slavnost, aneb Né,pětku,né!

Na závěr školního roku proběhla již tradiční akce, která je pro všechny signálem, že se blíží prázdniny.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 29.6.2017 19:06  •  Přečteno: 221x

BĚH PRO PETERA

Již podruhé jsme sportovali, pomáhali a bavili se na charitativní akci s názvem Běh pro Petera, kterou jsme uspořádali 22. června na školním hřišti. Naším cílem bylo vybrat co nejvíce peněz a prostřednictvím toho umožnit Peterovi další rok studia na střední škole v Nairobi.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 29.6.2017 19:02  •  Přečteno: 156x

Dějepisná soutěž Marie Terezie

V naší škole proběhla dějepisná soutěž Marie Terezie a její doba. Cílem bylo připomenout osobnost této významné panovnice, jejíž třísté výročí narození připadá na tento rok. Účastnili se žáci střední i základní školy a poměřovali svoje znalosti z českých dějin 18. století. V soutěži zvítězila Lucie Suchánková ze třídy S3B.

A. Votruba

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 29.6.2017 15:55  •  Přečteno: 110x

Sportovní turnaj SŠ 2017

Dne 27. 7. 2017 se studenti střední školy zúčastnili sportovního klání u příležitosti konce školního roku. Napříč ročníky se soutěžilo ve dvou sportovních disciplínách: v přehazované a ve fotbale. Především v přehazované byly jednotlivé týmy velice vyrovnané. I když jednoznačným vítězem se stala třída S2A, která vyhrála všechny své zápasy. O 2., 3. a 4. místě rozhodlo až celkové skóre, jelikož všechny tři týmy si připsaly shodně jednu výhru a dvě prohry. Po sečtení všech bodů se na 2. místě umístil dívčí tým třídy S1B a na 3. místě tým třídy S3A. Na 4. místě přes svou bojovnost skončil tým třídy S1A.

Fotbalové klání bylo velice napínavé: často se o vítězi rozhodovalo až v penaltovém rozstřelu. Díky fotbalovým dovednostem a chladným nervům si nakonec zlatou medaili odneslo družstvo složené ze studentů tříd S1A a S1B. Stříbrná medaile připadla družstvu třídy S3A a bronzová druhému družstvu tříd S1A a S1B. Na smolném 4. místě se pak umístil tým třídy S2A.

Všem účastníkům blahopřejeme a jim i jejich kolegům přejeme krásné léto. V tělocvičně a na hřišti se na vás těšíme opět v září!

Vaši tělocvikáři

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 28.6.2017 16:23  •  Přečteno: 31x

Setkání s italskými studenty

Dne 22. června měli naši studenti možnost setkat se s italskými studenty z města Vicenza, kteří jsou na stáži v Praze v rámci programu Erasmus +. Měli jsme možnost sdílet zkušenosti a plány na možnou budoucí spolupráci v rámci tohoto programu.

Autor: Martin Vocílka  •  Vydáno: 27.6.2017 12:54  •  Přečteno: 141x

Finanční gramotnost trochu jinak

V květnu již podruhé navštívil naši školu radní pro školství Prahy 4, p. Jaroslav Míth. Připravil si pro žáky osmých tříd a studenty střední školy přednášku na téma Rodinný rozpočet.

Děti se dozvěděly, jaká je u nás průměrná mzda, jaké jsou rozdíly v příjmech mužů a žen a kolik peněz jim zbyde z výplaty po povinných odvodech na sociální a zdravotní pojištění a na daň z příjmu. Uvědomily si, že příjem mohou získat nejenom ze zaměstnání nebo z podnikání, ale i z pronájmu nemovitosti atd. Pochopily, jak je důležité s těmito příjmy správně hospodařit a že je rozdíl mezi tím, něco jenom chtít a něco potřebovat.

A. Cilcová

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 22.6.2017 10:14  •  Přečteno: 148x

Studenti S2.A na Úřadu vlády

Dne 16. 6. 2017 třída S2.A SOŠ Kavčí hory navštívila Úřad vlády ČR. Ještě před samotným vstupem jsme všichni museli projít bezpečnostní kontrolou. Potom jsme se všichni posadili v tiskovém centru, kde jsme se dozvěděli zajímavou historii Úřadu vlády. Celý Úřad dříve sloužil jako škola. Prošli jsme se v parku Úřadu vlády, který je užíván jako uvítací prostor pro významné osobnosti, které do budovy vstupují na červeném koberečku, dlouhém podle jejich významnosti. Park dříve sloužil jako sportoviště.

Autor: Jana Králová  •  Vydáno: 21.6.2017 8:27  •  Přečteno: 91x

Strana:  1 2 3 4 5 6 7 8 9   další » ... 24
Klub rodičů
Světová škola
Prážata
Pedagogická fakulta UK
Děti dětem
Česko čte dětem
Afrika Africe
Pilotni skola Kin-ballu
Recyklohraní
Internet hot line
OVCE.sk
Seznam se bezpečně
Kraje pro bezpečný internet
SCIO Jak na VŠ
Infoabsolvent